Saadani

Základní ekoturistické informace o národním parku Saadani (Tanzánie) - lokalizace, přístup, charakteristika, fauna a flóra, možné aktivity.

LokalizaceSaadani

Severovýchodní Tanzánie; asi 200 km severozápadně od Dar es Salaam

Přístup

Snadný kromě období dešťů. Autem asi 4 hodiny cesta z Dar es Salaamu přes Chalinze. Zanzibar je pouze asi 40 km od pobřeží parku. Charterovou leteckou dopravu lze zajistit do vesnice Mkwaja nebo přímo na přistávací plochu v Saadani.

Charakteristika

1 062 km2; Pruh ploché krajiny podél pobřeží Indického oceánu. Jediný národní park Tanzánie na mořském pobřeží. Návštěvníkům nabízí jedinečnou kombinaci suchozemské i mořské fauny a flóry. Charakteristické ekosystémy: moře a mořské pobřeží, mokřady, sladkovodní ekosystémy, suchý prales, savana, mangrovové porosty, saliny, písečné duny. 

Fauna + Flora

Seznam druhů - viz příloha

Možné aktivity

Saadani

Pěší exkurze parkem,safari projížďky vozem

Výlety lodí, plavání, šnorchlování, rybaření

Poznámka

Nejlepší doba pro návštěvu I-II a VI-VIII (pozorování zvěře)

Silnice mohou být neprůjezdné IV-V.

Saadani Village - vesnice na pobřeží byla až do 19. století sřediskem obchodu s otroky. Dodnes zde lze vidět některé památky na tu dobu.

Bližší informace o možnostech cestování do národního parku Saadani lze získat na webu specialisty na ekoturistiku východní Afriky - www.friendsofsafaris.cz

Kontaktujte nás

Pokud si chcete s námi smluvit schůzku a zeptat se na detaily možné expedice do tohoto národního parku, vyplňte níže uvedený formulář.

Pole označená (*) musíte vyplnit.