Rubondo Island

Základní ekoturistické informace o národním parku Rubondo Island (Tanzánie) - lokalizace, přístup, charakteristika, fauna a flóra, možné aktivity.

LokalizaceRubondo Island

Severní Tanzánie; jihozápadní cíp Viktoriina jezera - 150 km západně od města Mwanza

Přístup

Snadný. Přístup do parku je asi čtyřhodinovou cestou autme po asfaltové silnici z Mwanzy do městečka Geita. Odsud po prašné cestě do Nkome. Z Nkome převáží návštěvníky parku loď patřící správě parku na ostrov. Plavba trvá asi jeden a půl hodiny.

Charakteristika

457 km2, Jeden velký a devět malých ostrovů ve Viktoriině jezeře. Hlavní ostrov měří na délku 28 km a je 3-10 km široký. Nejvyšším bodem národního parku je vrchol Massa Hills na jižním výběžku ostrova dosahující nadmořské výšky 1486 metrů (tj. 350 metrů nad hladinou jezera). Na ostrově nejsou žádné vodní toky a půda je vulkanického původu. Charakteristické ekosystémy: stálezelené a poloopadavé lesy, sladkovodní ekosystémy, mokřady s porosty šáchoru, savana.

Fauna + Flora

Seznam druhů - viz příloha

Možné aktivity

Rubondo Island

Pěší výlety po ostrově, safari projížďky po ostrově

Rybaření - veliké tilapie, plavba lodí

Poznámka

Nejlépe VI-VIII (motýli, květiny), XII-II (tažní ptáci)

Bližší informace o možnostech cestování do národního parku Rubondo Island lze získat na webu specialisty na ekoturistiku východní Afriky - www.friendsofsafaris.cz

Kontaktujte nás

Pokud si chcete s námi smluvit schůzku a zeptat se na detaily možné expedice do tohoto národního parku, vyplňte níže uvedený formulář.

Pole označená (*) musíte vyplnit.