Ruaha

Základní ekoturistické informace o národním parku Ruaha (Tanzánie) - lokalizace, přístup, charakteristika, fauna a flóra, možné aktivity.

LokalizaceRuaha

Střední Tanzánie; 130 km západně od města Iringa

Přístup

Poměrně snadný. Do parku se lze dostat autem z města Iringa po prašné cestě nebo letadlem - na území parku jsou dvě přistávací plochy pro malá letadla.

Charakteristika

13 000 km2; Pahorkatina a náhorní rovina ve výšce 900 m. Nadmořská výška parku je 750–1 830 m. Park protíná údolí Velké příkopové propadliny. Příkrá stěna této propadliny na západní straně údolí je ve své severovýchodní části vysoká 50 - 100 metrů a směrem na jihozápad se zvyšuje. Řeka Great Ruaha protéká celých 160 km podél východní hranice parku. Charakteristické ekosystémy: savana, suchý trnitý les, polopoušť, sladkovodní ekosystémy (řeky). Nejsilnější populace slonů ze všech východoafrických národních parků.

Fauna + Flora

Seznam druhů - viz příloha

Možné aktivity

Ruaha

Vynikající podmínky pro pozorování ptáků. Možnost pěšího safari.

Poznámka

Největší národní park Tanzánie

Archeologické naleziště z doby kamenné v Isimila - jednoz nejdůležitějších v Africe

Nejlepší doba pro návštěvu V-XII (velcí savci a šelmy), I-IV (pozorování ptáků a květiny). Některé cesty jsou nesjízdné v III a IV.

Částečné vysychání parku

Bližší informace o možnostech cestování do národního parku Ruaha lze získat na webu specialisty na ekoturistiku východní Afriky - www.friendsofsafaris.cz

Kontaktujte nás

Pokud si chcete s námi smluvit schůzku a zeptat se na detaily možné expedice do tohoto národního parku, vyplňte níže uvedený formulář.

Pole označená (*) musíte vyplnit.