Ngorongoro

Základní ekoturistické informace o biosférické rezervaci Ngorongoro (Tanzánie) - lokalizace, přístup, charakteristika, fauna a flóra, možné aktivity.

LokalizaceNgorongoro

Severovýchodní Tanzánie; 180 km západně od města Arusha

Přístup

Snadný. Cesta autem z Arushy po dobré silnici trvá asi 4 hodiny.

Charakteristika

8 288 km2; Nadmořská výška 1500 - 3648 m. Největší neaktivní, neporušená a nezaplavená vulkanická kaldera na světě a její bezprostřední okolí. Kaldera je až 610 m hluboká a má rozlohu 260 km2. Dno kaldery je zhruba ve výšce 1800 metrů nad mořem. Obývá ji populace cca 25 000 kusů velkých kopytníků. Jih a západ rezervace je tvořen vulkanickým masivem. Dále na západ přechází do plání Serengeti. Severní a východní hranici tvoří stěna Velké příkopové propadliny, která brání migraci zvěře. Charakteristické ekosystémy: mlžný prales (východní svahy), travnatá savana, křovinatá lesnatá, sladkovodní ekosystémy (jezera), mokřady, periodické slané jezero.

Fauna + Flora

Seznam druhů - viz příloha

Možné aktivity

Pozorování zvířat, safari projížďky

Poznámka

Ngorongoro

Mnoho archeologických a paleontologických nalezišť (Oldupai Gorge, Laetoli a jezero Ndutu)

Půda chráněné oblasti slouží současně více účelům a celá rezervace je jedinečná tím, že jako jediná v celé Tanzánii kromě ochrany přírody umožňuje i omezené hospodářské aktivity člověka.

Rezervace je od roku 1979 na Seznamu světového přírodního dědictví UNESCO. Až do roku 1959 byla součástí národního parku Serengeti.

Nejlepší čas pro návštěvu: celoročně.

Bližší informace o možnostech cestování do biosférické rezervace Ngorongoro lze získat na webu specialisty na ekoturistiku východní Afriky - www.friendsofsafaris.cz

Kontaktujte nás

Pokud si chcete s námi smluvit schůzku a zeptat se na detaily možné expedice do tohoto národního parku, vyplňte níže uvedený formulář.

Pole označená (*) musíte vyplnit.