Mahale Mountains

Základní ekoturistické informace o národním parku Mahale Mountains (Tanzánie) - lokalizace, přístup, charakteristika, fauna a flóra, možné aktivity.

LokalizaceMahale Mountains

Západní Tanzánie, 128 km jižně od Kigoma, na východním pobřeží jezera Tanganjika

Přístup

Jediná možná přístupová cesta do parku je lodí přes jezero. Rychlým člunem cesta z Kigoma trvá čtyři až šest hodin, zatímco cesta normální lodí zabere až 15 hodin.

Charakteristika

1 613 km2, Park tvoří poloostrov vybíhající do jezera Tanganika. Terén parku je z velké části obtížný a hornatý. Horské pásmo Mahale (773 – 2 460 m nad mořem) se táhne parkem od severozápadu k jihovýchodu. Charakteristické ekosystémy: lesnatá savana, nížinný deštný prales, horský mlžný prales, sladkovodní ekosystémy. Mozaikovitá ekozóna - směs východoafrických a západoafrických druhů zvířat i rostlin.

Fauna + Flora

Seznam druhů - viz příloha

Možné aktivity 

Trekking (výjimka mezi africkými parky) - mnoho stezek, nejsou silnice, prohlídka parku pouze pěšky! Možnost až sedmidenních výletů.

Horolezectví, šnorchlování, plavání, plavba na kajaku a odpočinek na liduprázdné písečné pláži.

Poznámka

Mahale Mountains

Nejlépe V-X

Odlehlý národní park, považovaný za jeden z nejkrásnějších národních parků

Na území parku nejsou žádné silnice ani jiná infrastruktura.

Ochrana původních rybích druhů jezera Tanganyika - zákaz rybaření v pásu širokém 1,6 km od pobřeží

Bližší informace o možnostech cestování do národního parku Mahale Mountains lze získat na webu specialisty na ekoturistiku východní Afriky - www.friendsofsafaris.cz

Kontaktujte nás

Pokud si chcete s námi smluvit schůzku a zeptat se na detaily možné expedice do tohoto národního parku, vyplňte níže uvedený formulář.

Pole označená (*) musíte vyplnit.