Kitulo

Základní ekoturistické informace o národním parku Kitulo (Tanzánie) - lokalizace, přístup, charakteristika, fauna a flóra, možné aktivity.

LokalizaceKitulo

Jižní Tanzánie, asi 100 km od města Mbeya

Přístup

Dost obtížný. Z městečka Chimala na jih po špatné prašné cestě, ale s nádhernými výhledy pouze vozem 4x4

Charakteristika

413 km2; Náhorní plošina ve výšce 2 600 m - součást Tanzanské jižní vysočiny. Chráněné území zahrnuje oblast Kitulo Plateau a pralesní část Livingstone Forest mezi vrcholy hor Kipengere a Poroto. Bohatě zavlažovaná půda vulkanického původu vytváří předpoklady pro vznik najvětší a nejdůležitější oblasti savan v Tanzánii. Tento národní park byl ustanoven zejména k ochraně typické flóry. Charakteristické ekosystémy: mlžný prales, horské savany, mokřady a alpinské biotopy.

Fauna + Flora

Seznam druhů - viz příloha

Možné aktivity

Kitulo

Možnost velmi dobrého trekkingu - řada trekových tras. Pěší turistika horskou savanou.

Horolezectví a horská turistika na hřbetech hor obklopujících planinu.

Poznámka

Nejlépe XII-IV - vše kvete; IX-XI sušší období vhodné pro turistiku

Na území parku není žádná turistická infrastruktura jednoduché ubytování a stravu je možné získat na přiléhající Kitulo Farm.

Odlehlý národní park.

Bližší informace o možnostech cestování do národního parku Kitulo lze získat na webu specialisty na ekoturistiku východní Afriky - www.friendsofsafaris.cz

Kontaktujte nás

Pokud si chcete s námi smluvit schůzku a zeptat se na detaily možné expedice do tohoto národního parku, vyplňte níže uvedený formulář.

Pole označená (*) musíte vyplnit.