Kilimanjaro

Základní ekoturistické informace o národním parku Kilimanjaro (Tanzánie) - lokalizace, přístup, charakteristika, fauna a flóra, možné aktivity.

 LokalizaceKilimanjaro

Severní Tanzánie; nedaleko města Moshi, 128 km od města Arusha

Přístup

Snadný. Pouze asi hodinu jízdy autem od mezinárodního letiště Kilimajaro.

Charakteristika

1 688 km2. Plocha parku zahrnuje celou horu Kilimanjaro nad hranicí linie stromů a přilehlý pás horských lesů ve výšce nad 1830 m. Nadmořská výška národního parku 1 830 – 5 895 m - masiv hory Kilimanjaro, obrovského stratovulkánu tvořeného třemi vyhaslými vulkány.  Charakteristické ekosystémy: horský les (lesy mírného pásma), alpinské biotopy, sopečné biotopy, vřesoviště, horské mokřady, kráterové jezero. Pět různých vegetačních zón.

Fauna + Flóra

Seznam druhů - viz příloha

Možné aktivity

Kilimanjaro

Relativně snadný výstup na vrchol - 6 tras, mnoho trekových tras v nižších polohách. Nejvyšší vrchol světa, který je možno zdolat bez zvláštního technického vybavení.

Rybaření - chytání pstruhů.

Návštěva nádherného kráterového jezera Chala na jihovýchodním svahu hory.

Poznámka

Nejlepší doba pro návštěvu XII-II a VIII-X

Park je zapsán na seznamu Světového přírodního dědictví UNESCO

Nejvyšší osamoceně stojící hora světa.

Bližší informace o možnostech cestování do národního parku Kilimanjaro lze získat na webu specialisty na ekoturistiku východní Afriky - www.friendsofsafaris.cz

Kontaktujte nás

Pokud si chcete s námi smluvit schůzku a zeptat se na detaily možné expedice do tohoto národního parku, vyplňte níže uvedený formulář.

Pole označená (*) musíte vyplnit.