Tsingy de Namoroka

Základní ekoturistické informace o národním parku Tsingy de Namoroka (Madagaskar) - lokalizace, přístup, charakteristika, fauna a flóra, možné aktivity.

LokalizaceTsingy de Namoroka

Severozápadní Madagaskar, 50 km jižně od města Soalala a 221 km jihozápadně od města Mahajanga.

Přístup

.Obtížný, asi 12 hodin jízdy z města Mahajanga.

Charakteristika

222 km2; Vyvýšená vápencová planina hluboce rozbrázdění útesy v průměru 30 m vysokými. Dramatický charakter krajiny chráněný v tomto parku zahrnuje vápencové jehly (tsingy), kaňony, jeskyně a tůně. Parkem protékají čtyři permanentní říčky a řada periodických toků. Řada trvalých i periodických tůní se nachází v jeskyních a krasových dutinách. Pro park je charakteristické dlouhé období sucha trvající sedm měsíců (IV-X), zatímco období dešťů trvá jen pět měsíců. S tím souvisí i průměrný roční úhrn srážek 1150 mm. Průměrná teplota se pohybuje kolem 27oC. Typické ekosystémy: poloopadavý suchý les, savana, krasové biotopy, jeskyně, sladkovodní ekosystémy.

Fauna + Flóra

Seznam druhů - viz příloha dole.

(seznam druhů nemusí být kompletní)

Možné aktivityTsingy de Namoroka

Jeskyňářství, horolezectví.

Několik okrohů pro pěší turistiku.

Poznámka

Park je propojen se sousedním národním pakem Baie de Baly.

Jeskynní systém Marosakabe je se svou délkou 113 km nejdelším jeskynním systémem v Africe. Systém jeskyní je velmi málo prozkoumaný.

Park je přístupný pouze v období sucha IV-X.

Kontaktujte nás

Pokud si chcete s námi smluvit schůzku a zeptat se na detaily možné expedice do tohoto národního parku, vyplňte níže uvedený formulář.

Pole označená (*) musíte vyplnit.