Sahamalaza

Základní ekoturistické informace o národním parku Sahamalaza (Madagaskar) - lokalizace, přístup, charakteristika, fauna a flóra, možné aktivity.

LokalizaceSahamalaza

Severozápadní Madagaskar asi 100 km jižně od Nosy Be a 80 km severně od města Analalava.

Přístup

Celkem snadný - lodí z ostrova Nosy Be.

Charakteristika

260 km2; Plochý poloostrov se strmými útesy na pobřeží vybíhající do Mozambického průlivu, 30 km dlouhý záliv a četné sladkovodní říčky. Nadmořská výška 0-400 m nad mořem. Zhruba polovina rozlohy parku je mořská se soustavou korálových útesů. Zbytek parku je tvořen velkou plochou mangrovových porostů (57 km2) podél severozápadního pobřeží a asi 75 km2 ze zbývající plochy tvoří suchý pobřežní les podél západního pobřeží. V parku nejsou žádné souvislé plochy primárního pralesa a všechny zbývající fragmenty nesou známky lidské činnosti. Klimaticky má tato oblast dvě období - období sucha od od května do října a období dešťů od listopadu do dubna. Charakteristické ekosystémy: poloopadavý suchý les, mokřady, mangrovy, moře a mořské pobřeží, korálové útesy.

Fauna + Flóra

Seznam druhů - viz příloha dole.

(seznam druhů nemusí být kompletní)

Možné aktivitySahamalaza

Několik okruhů s možností výkladu skrz mangrovy a pobřežní les.

Plavání, šnorchlování, potápění.

Poznámka

Biosférická rezervace UNESCO

Nejlepší doba pro návštěvu V-X.

Kontaktujte nás

Pokud si chcete s námi smluvit schůzku a zeptat se na detaily možné expedice do tohoto národního parku, vyplňte níže uvedený formulář.

Pole označená (*) musíte vyplnit.