West Coast

Základní ekoturistické informace o národním parku West Coast (Jihoafrická republika), který lze navštívit se společnosti Albatros Travel And Expeditions.

Lokalizace

Západní Kapsko, jihozápad Jihoafrické republiky, 100 km severně od Kapského města.

Přístup

Snadný

Fauna + Flora

Antilopa losí, buvolec stepní, antilopa černouchá, rys karakal, daman skalní a některé další druhy savců.

282 druhů ptáků. Charakteristické druhy: tučňák brýlový; terej jihoafrický; pelikán bílý; volavka stříbřitá; plameňák růžový; husice šedohlavá; frankolín africký a jihoafrický; orlovec říční; moták africký a černý; jespák písečný, plavý, křivozobý a malý; vodouš šedý a malý; kulík písečný, krotký a bledý; koliha malá; břehouš rudý; racek jižní; sýkora jižní; ťuhýkovec jihoafrický; skřivan karooský; timálie proužkovaná; strnad kapský; zvonohlík bělohrdlý a žlutobřichý

Veliké množství druhů cibulnatých rostlin. Nejtypičtější - 32 druhů rodu Gethyllis (amarylkovité rostliny) - z nich nejhojnější G. afra a G. spiralis

Charakteristika

Mořské pobřeží a příbřežní laguny. Písečné pláže, slaniska a mělké vodní plochy jsou dominantními ekosystémy, v okolí polopoušť. Celosvětově významné shromaždiště vodních a brodivých ptáků - často migranti ze severní polokoule. Po nepravidelných deštích na jaře se celá oblast pokrývá květy.

Možné aktivity

Vodní sporty (na omezené ploše), jachting, mořský kajak; naučná stezka parkem

Poznámka

Nejlépe na jaře (všechno kvete) nebo v létě (pozorování vodních ptáků)

Foto - zdroj sanparks.org

Kontaktujte nás

Pokud si chcete s námi smluvit schůzku a zeptat se na detaily možné expedice do tohoto národního parku, vyplňte níže uvedený formulář.

Pole označená (*) musíte vyplnit.