Namaqua

Základní ekoturistické informace o národním parku Namaqua (Jihoafrická republika), který lze navštívit se společnosti Albatros Travel And Expeditions.

Lokalizace

Západní pobřeží Jihoafrické republiky; 500 km severně od Kapského města

Přístup

Snadný

Fauna + Flora

Zlatokrt kapský; bércoun kapský, africký a skalní; bělozubka proměnlivá, Crocidura cyanea a Suncus varilla; vrápenec jihoafrický a pouštní; létavec stěhovavý; netopýr kapský; tadarida jižní; zajíc africký a křovinný; pískomil běloskvrnný a chluponohý; myš čtyřpruhá a lamelozubá; myška skalní; plch brýlatý; dikobraz jihoafrický; krysa skalní; rypoš písečný; liška chama; pes ušatý; zorila velká; mangusta liščí; promyka šedá; surikata; ženetka tečkovaná; hyenka hřívnatá; kočka plavá; rys karakal; hrabáč kapský; daman skalní; antilopa trávní; chocholatka schovávavá.

Volavka popelavá, černohlavá a rusohlavá; kladivouš; ibis posvátný a hagedaš; husice egyptská a šedohlavá; kachna žlutozobá; pižmovka ostruhatá; luněc šedý; orel damaní, nejmenší a bojovný; orlík tmavoprstý; káně šakalí; jestřáb kukačkovitý; moták černý; jetřábec pochopovitý; raroh jižní; poštolka skalní a bělooká; frankolín africký a kapský; křepelka polní; perlička kropenatá; drop Ludwigův; kulík třípásý; čejka korunkatá a běločelá; dytík skvrnitý; běhulík dvoupruhý; stepokur jihoafrický; holub skvrnitý; hrdlička kapská a senegalská; sova pálená; výr kapský a africký; lelek rezavolící; rorýs bělokostřecový, velký a domovní; myšák bělohřbetý a jihoafrický; vlha pestrá; dudek chocholatý; vousák strakatý; datel zemní a kardinálský; skřivan tleskavý, karooský, hrotoprstý, tlustozobý, černý a křivozobý; skřivánek rudotemenný; vlaštovka obecná, větší, hnědá a jihoafrická; jiřička obecná; vrána africká a černobílá; sýkora jižní; moudivláček kapský; bulbul kapský a hnědý; drozd olivový; bělořit horský a bělohrdlý; skalníček šedohnědý, karuový a namibijský; bramborníček africký; drozdík kapský; pěvec jihoafrický; pěnička dlouhozobá; cistovníček šedohřbetý; prinie skvrnitá, rezavolící a namibijská; lejsek hnědý a jihoafrický; lesknáček savanový; krejčiříček ťuhýkovitý; konipas jihoafrický; linduška velká; ťuhýk dlouhoocasý; ťuhýkovec jihoafrický; leskoptev dvoubarvá; špaček laločnatý, světlekřídlý a rudokřídlý; strdimil malachitový a tmavý; kruhoočko kapské; vrabec domácí, šedohlavý a jihoafrický; snovač kapský, kaferský a žlutý; vida africká; astrild vlnkovaný; zvonohlík šedokrký, žlutobřichý, bělohrdlý a alario; strnad kapský a skřivanovitý.

Zmije útočná a mnohorohá; užovka domácí a krtčí; užovkovití hadi Philothamnus semivariegatus, Psammophylax rhombeatus a Psammophis notostictus; kobra kapská; agama Agama atra; chameleón Chamaeleo namaquensis; gekoni Chondrodactylus angulifer a Ch. bibronii, Pachydactylus namaquensis a P. weberi a Phyllodactylus lineatus; Cordylosaurus sublessellatus (čeleď Gerrhosauridae); kruhochvosti Cordylus peersi a C. polyzonus; mabuja Mabuya capensis, M, sulcata a M. variegata; meroles Meroles knoxii; nucras zebrovaný; ještěrka Pedioplanis namaquensis; felsuma Phelsuma ocellata; scink Scelotes caffer; želva trpasličí a želva Chersina angulata

Ropucha Bufo gariepensis; Cacosternum boettgeri (čeleď Petrpedetidae); skokan Rana fuscigula a R. grayii a Tomopterna delalandii

Více než 1000 druhů cibulovitých rostlin. Nejbohatší sukulentní flóra světa - mnoho druhů rodu Crassula, Adromischus, Pelargonium, Stapelia, Cotyledon a dalších, 79 z nich jsou endemity vyskytující se pouze v této oblasti. Mnoho druhů jednoletých bylin.

Charakteristika

Aridní oblast s naprosto mimořádnou biodiverzitou pro tento ekosystém (ekosystém zvaný karoo). Mírně zvlněná krajina a skalnaté horské pásmo dosahující výšek 1500 až 1700 metrů. Velké žulové skalní bloky jsou často odděleny mělkými písčitými údolími

Možné aktivity

Vynikající podmínky pro pěší turistiku - kratší trasy; okružní jízdy parkem v době květu rostlin

Poznámka

Nejlépe VIII - IX (všechno kvete)

Foto - zdroj sanparks.org

Kontaktujte nás

Pokud si chcete s námi smluvit schůzku a zeptat se na detaily možné expedice do tohoto národního parku, vyplňte níže uvedený formulář.

Pole označená (*) musíte vyplnit.