Mokala

Základní ekoturistické informace o národním parku Mokala (Jihoafrická republika), který lze navštívit se společnosti Albatros Travel And Expeditions.

Lokalizace

Centrální Jihoafrická republika cca 80 km jihozápadně od Kimberly

Přístup

Snadný

Fauna + Flora

nosorožec dvourohý a tuponosý; zebra stepní; žirafa; buvol kaferský; přímorožec jihoafrický; buvolec stepní a modrý; kudu velký; antilopa losí, trávní, skákavá a koňská; bahnivec horský; chocholatka schovávavá; pakůň běloocasý a žíhaný

Fauna ptáků není zatím zmapovaná - pštros africký; lelek tečkovaný; skalník krátkoprstý; strnad skalní; prinie černoprsá a rezavolící. Několik druhů myšáků, vlaštovek, drozdíků, drozdů, zvonohlíků a lejsků.

Charakteristický strom celé oblasti - akácie Acacia erioloba dosahující výšky 2 až 16 metrů. Další původní rostliny: akácie Acacia tortilis a A. mellifera; Rhigozum obovatum (trubačovité); trávy Schmidtia pappophroides, troskut prstnatý a milička Eragrostis lehmanniana; jujuba Ziziphus mucronata

Charakteristika

196 km2; Nejmladší národní park JAR - otevřen v roce 2007. Kombinace kopcovité krajiny a rozsáhlých otevřených písečných plání. Izolované doleritové kopce vytvářejí pocit odloučenosti a klidu této krajiny. Přechodová zóna mezi pouští Kalahari a ekosystémem karoo. Pouštní až polopouštní ekosystém s ojedinělými trnitými stromy až po travnatou savanu. Do parku bylo přesídleno celkem 863 velkých zvířat z národního parku Vaalbos.

Možné aktivity

Mnoho možností pro pěší turistiku parkem; horská kola; safari projížďky včetně nočních; projížďky na koních

Poznámka

Skalní malby

Foto - zdroj sanparks.org

Kontaktujte nás

Pokud si chcete s námi smluvit schůzku a zeptat se na detaily možné expedice do tohoto národního parku, vyplňte níže uvedený formulář.

Pole označená (*) musíte vyplnit.