Marakele

Základní ekoturistické informace o národním parku Marakele (Jihoafrická republika), který lze navštívit se společnosti Albatros Travel And Expeditions.

Lokalizace

Sever Jihoafrické republiky, provincie Limpopo, 250 km severně od Johanessburgu

Přístup

Dost obtížný, pouze vozem 4x4

Fauna + Flora

Většina velkých savců afrických savan - slon africký, nosorožec dvourohý i tuponosý, buvol kaferský, levhart, gepard, hyena čabraková, lev, antilopa vraná a losí, kudu velký, impala, vodušky, buvolec modrý. Pavián čakma, kočkodan obecný. Řada druhů menších savců. Reintrodukován pes hyenovitý.

250 druhů ptáků - největší kolonie silně ohroženého supa kapského na světě (asi 800 hnízdících párů). Další typické druhy: orel damaní, Wahlbergův a savanový; orlík tmavoprsý a hnědý; jestřábec pochopovitý; káně šakalí; poštolka skalní; sokol stěhovavý; raroh jižní; chřástal žlutozobý; chřástalec africký; výr africký; výreček africký; ledňáček límcový; vlha běločelá, nubijská, pestrá a vlaštovčí; mandelík azurový; lelek tečkovaný; ťuhýkovec jižní a africký; ťuhýk bělotemenný; skalník kapský; bramborníček jihoafrický; bělořit oranžovobřichý a horský; strnad kapský; strdimil malachitový; timálie africká a stračí; prinie afroasijská a černoprsá; vdovka černobílá a Fischerova; bulbul zahradní a hnědý; moudivláček kapský; modruška bělobrvá; pěvěc kalaharský; cistovník rezavočapkový a naříkavý; cukernatka jihoafrická; astrild šedoprsý, modrý a rudobřichý; housenčík černokřídlý; přílbovník šedochocholatý

765 druhů rostlin. Typické rostliny: Protea caffra (Proteaceae); Englerophytum magaliesmontanum (sapodilovité); Terminalia sericea (Combretaceae); Dichrostachys cinerea a Pterocarpus rotundifolias (vikvovité).

Endemický druh cykasu - Encephalartos eugene-maraisii.

Charakteristika

450 km2; Hornatá oblast uprostřed pohoří Waterberg. Přechodová zóna mezi suchým západem a vlhkým východem země. Řada horských ekosystémů - převládá vlhký horský buš a horské louky pokrývající svahy a hluboká údolí.

Možné aktivity

Safari projížďky autem, pěší výstup do horského sedla - pozorování kolonie supů kapských.

Poznámka

Archeologická naleziště z doby železné

Foto - zdroj sanparks.com

Kontaktujte nás

Pokud si chcete s námi smluvit schůzku a zeptat se na detaily možné expedice do tohoto národního parku, vyplňte níže uvedený formulář.

Pole označená (*) musíte vyplnit.