Kruger

Základní ekoturistické informace o národním parku Kruger (Jihoafrická republika), který lze navštívit se společnosti Albatros Travel And Expeditions.

Lokalizace

Provincie Limpopo - severovýchodní část Jihoafrické republiky na hranici s Mozambikem a Zimbabwe

Přístup

Snadný

Fauna + Flora

147 druhů savců - ježek jihoafrický; zlatokrt bělohrdlý a transvaalský; bércoun čtyřprstý, krátkoocasý a jihoafrický; bělozubka Crocidura mariquensis, C. fuscomurina, C. cyanea, C. silacea, C. hirta a Suncus lixus; kaloň egyptský Wahlbergův a Epomophorus crypturus; netopýr Taphozous mauritanus; pavrápenec Commersonův a africký; nykteris Woodova a egyptská; vrápenec pouštní, Darlingův, Landerův, Hildebrandtův, Blasiův, Swinniův a Rhinolophus fumigatus a R. simulator; létavec stěhovavý; netopýr hotentotský, somálský, kapský, Melckův, Welwitschiův, tříbarvý, jižní, šplhavý, Rüppelův, motýlí, botswanský, zelený a netopýři Myotis bocagei, Pipistrellus rusticus, P. anchietai, Nycticelus schieffenii a Scotophilus dinganii; kerivula Kerivoula argentata K. lanosa; tadarida jižní, madagaskarská a tadaridy Tadarida ansorgei, T. midas, T. pumila a T. condylura; pavián čakma; kočkodan obecný a diadémový, komba velká a jižní; luskoun stepní; zajíc africký a křovinný; králík tlustoocasý; veverka bušová; plch africký; noháč jihoafrický; rypoš hotentotský; dikobraz jihoafrický; řekomyš africká; pes ušatý, šakal čabrakový a pruhovaný; pes hyenovitý; vydra africká; medojed kapský; zorila velká; mangusta žíhaná, plavá, jižní, abuvudan a štíhlá; promyka ichneumon, bažinná a červená; ženetka tečkovaná a skvrnitá; cibetka africká; hyena skvrnitá a čabraková; hyenka hřívnatá; kočka plavá, serval africký; rys karakal; gepard; lev; levhart; hrabáč kapský; slon africký; daman skalní a stepní; zebra stepní; nosorožec dvourohý i tuponosý; prase bradavičnaté; štětkoun africký; hroch; žirafa; buvol africký; antilopa losí, koňská, vraná, srnčí, Sharpeova a trávní; kudu velký; nyala nížinná; lesoň pestrý; voduška velká; bahnivec horský a jižní; pakůň žíhaný; buvolec Lichtensteinův a modrý; impala; antilopka pižmová a oribi; skálolez skákavý; chocholatka červená a schovávavá

517 druhů ptáků (z toho 117 nehnízdících tažných druhů) - vybrané charakteristické druhy: anhinga africká; čáp sedlatý; sup ušatý; orel bojovný, savanový, jasnohlasý, okrový, Wahlbergův, stepní, křiklavý a kejklíř; orlík tmavoprstý a hnědý; drop kori; ketupa Pelova (sova); zoborožec kaferský; drozdík bělohrdlý a dále mnoho druhů vlh, mandelíků, strdimilů a dalších pěvců.

114 druhů plazů

34 druhů obojživelníků

49 druhů ryb

1982 druhů rostlin, z toho 336 druhů stromů. Chráněné a typické druhy stromů v parku: baobab prstnatý (bavlníkovité); Afzelia quanzensis, Erythrina lysistemon, Acacia xanthophloea, Pterocarpus angolensis a Newtonia hildebrandtii (vikvovité); Balanites maughamii (Balanitaceae); Boscia albitrunca (kaparovité); Breonadia salicina (mořenovité); Catha edulis a Elaeodendron transvaalensis (jesencovité); Cleistanthus schlechteri (pryšcovité); Combretum imberbe (Combretaceae); Securidaca longepedunculata (vítodovité); Sclerocarya birrea (ledvinovníkovité); Sideroxylon inerme (sapodilovité); Warburgia salutaris (Canellaceae); fíkovník sykamora (morušovité); Diplacus aurantiacus (krtičníkovité); Krugiodendron ferreum (řešetlákovité)

Charakteristika

18 989 km2; Nejrozsáhlejší národní park Jižní Afriky - biosférická rezervace UNESCO. Ekosystémy - hlavně křovinaté oblasti s roztroušenými baobaby, suché akáciové lesy a neopadavé lesy, galeriové pralesy podél řek.

Možné aktivity

Řada vynikajících trekových tras různé délky, některé z nich i vícedenní, v oblastech divočiny průchod po stezkách zvěře; horská kola

Poznámka

Skalní kresby

Kontaktujte nás

Pokud si chcete s námi smluvit schůzku a zeptat se na detaily možné expedice do tohoto národního parku, vyplňte níže uvedený formulář.

Pole označená (*) musíte vyplnit.