Knysna Lake Area

Základní ekoturistické informace o národním parku Knysna Lake Area (Jihoafrická republika), který lze navštívit se společnosti Albatros Travel And Expeditions.

Lokalizace

Západní Kapsko, jih Jihoafrické republiky, 300 km od Port Elisabeth

Přístup

Snadný

Fauna + Flora

Bělozubka největší; rejsek Mysorex variatus; zlatokrt hotentotský, zulský a černý; netopýr jižní, hotentotský a netopýr Myotis tricolor; kerivula Kerivoula lanosa; létavec menší; nykteris egyptská; vrápenec pouštní a jihoafrický; kočkodan červenozelený; zajíc křovinný; myš lamelozubá a Brandtova; krysa Praomys verreauxi a Thamnomys dolichurus; rypoš prasečí, hotentotský a kapský; dikobraz jihoafrický; vydra africká; medojed kapský; promyka šedá, bažinná a ichneumon; zorila velká; ženetka skvrnitá; kočka plavá; rys karakal; serval stepní; levhart; daman skalní; slon africký; štětkoun africký; lesoň pestrý; antilopa srnčí a černouchá; chocholatka modrá; skálolez skákavý.

Více než 280 druhů ptáků. Charakteristické druhy: orel jasnohlasý; orlovec říční; kulík africký a bledý; vodouš štíhlý a šedý; jespák křivozobý; koliha malá; ústřičník jihoafrický; tenkozobec opačný; pisila čáponohá. Řada druhů volavek, racků, kormoránů, ibisů a kolpík.

Vody při pobřeží tohoto národního parku jsou místem výskytu kriticky ohroženého druhu mořského koníka.

Charakteristika

Soustava nádherných lagun a jezer podél mořského pobřeží obklopená lesy (jedno z velmi mála míst v JAR) a loukami. Písečné pláže, slaniska a mokřady velmi bohaté na nejrůznější organismy. Mimořádná biodiverzita mořského života v lagunách.

Možné aktivity

Hojně využívaná rekreační oblast - síť vynikajících turistických tras podél pobřeží i vnitrozemím různé délky; jízda na koni, cyklistika (horská kola), jachting

Poznámka

 

Foto - zdroj sanparks.org

Kontaktujte nás

Pokud si chcete s námi smluvit schůzku a zeptat se na detaily možné expedice do tohoto národního parku, vyplňte níže uvedený formulář.

Pole označená (*) musíte vyplnit.