Bontebok

Základní ekoturistické informace o národním parku Bontebok (Jihoafrická republika), který lze navštívit se společnosti Albatros Travel And Expeditions.

Lokalizace

Západní Kapsko - jih Jihoafrické republiky; 240 km od Kapského města

Přístup

Snadný

Fauna + Flora

Asi 200 kusů buvolce pestrého, asi 22 kusů zebry horské. Dále buvolec káma, antilopa srnčí, černouchá a trávní. Z šelem se vyskytuje vydra africká, několik druhů promyk, rys karakal, pes ušatý a hyenka hřívnatá.

Více než 200 druhů ptáků. Charakteristické druhy: drop Denhamův, jeřáb rajský, pižmovka ostruhatá, hadilov písař, orel jasnohlasý, strdimil dvoupruhý, lejsek jihoafrický, kukačka Klaasova (v létě), vousák strakatý, myšák jihoafrický, vlaštovka perlovoprsá, astrild šedoprsý, dytík tmavý

Velmi bohatá vegetace - přes 450 druhů. Dominantní vřesovce, protey a mečíky.

Charakteristika

28 km2; Nejmenší národní park Jihoafrické republiky. Založen pro záchranu populace kdysy hojné endemické rasy buvolce pestrého. Travnaté a křovinaté pláně na úpatí pohoří Langeberg. Ze západu je ohraničen řekou Breede s rozsáhlými mokřady. Park je součástí kapské květinové oblasti.

Možné aktivity

Rybaření, plavání, pěší turistika - součást i dálkových tras, cykloturistika, vodáctví.

Poznámka

nejlépe na jaře - všechno kvete

horké prameny

Foto - zdroj wikipedia

Kontaktujte nás

Pokud si chcete s námi smluvit schůzku a zeptat se na detaily možné expedice do tohoto národního parku, vyplňte níže uvedený formulář.

Pole označená (*) musíte vyplnit.