Bale Mountains

Základní ekoturistické informace o národním parku Bale Mountains (Etiopie), který lze navštívit se společnosti Albatros Travel And Expeditions.

Lokalizace

Střední Etiopie

Přístup

dost obtížný, celodenní jízda z Addis Abeby

Fauna + Flora

Stromy - jalovce a podokarpy, keřovité třezalky; řada druhů kvetoucích rostlin na alpinských loukách (typická Schefflera abbysinica, Rappanea simensis a Rosa abyssinica)

Největší populace etiopské lišky – centrální plošina, mnoho druhů savců, ptáků a obojživelníků včetně endemických druhů - jediné místo výskytu horské nyaly v jižní části. Celkem velké populace - reálná možnost pozorování nyaly i lišky. 20 malých a středních druhů savců - serval, šakal, hyena, promyka; v lesnatých oblastech bongo, lesoň, kudu, antilopa losí, vodušky. 3 druhy opic v nižších polohách - gueréza, pavián, kočkodan.

Více než 160 druhů ptáků, z toho 14 endemických. Snadno pozorovatelné - husa modrokřídlá, ibis, chřástal, jeřáb, orel stepní, orlosup

Charakteristika

2200 km2, izolované horské pásmo s výraznými projevy bývalé vulkanické aktivity - lávové proudy, kuželovité vrcholy a náhorní planina. 3 rozdílné ekosystémy – severní pláně – křovinaté a lesnaté biotopy, centrální plošina - náhorní planina (průměrná výška přes 4000m), jižní „Harenna forest“. Nádherná vulkanická jezera, vodopády a soutěsky spadající do okolní náhorní planiny. Nejrozsáhlejší alpinská oblast celé Afriky, velmi výrazná zonace vegetace - husté podokarpové lesy s jalovci do 3000 m, výše alpinské louky.

Možné aktivity

Řada trekových tras pro horskou turistiku různé délky a obtížnosti, jízda na koni, rybaření

Poznámka

Nejlépe XI-II (období sucha)

foto - zdroj www.ethiopia-emb.or

Kontaktujte nás

Pokud si chcete s námi smluvit schůzku a zeptat se na detaily možné expedice do tohoto národního parku, vyplňte níže uvedený formulář.

Pole označená (*) musíte vyplnit.