Město Telavi

Fotogalerie snímků získaných v historických místech Gruzie - město Telavi.

Telavi je správním a adminstrativním centrem východní provincie Gruzie zvané Kacheti. Podle sčítání lidu v roce 2002 ve městě žilo 21 800 obvyvatel. Město leží na úpatí pohoří Tsiv-Gombori v nadmořské výšce 500 až 800 metrů.

Nejstarší archeologické nálezy na území města pocházejí z doby bronzové. Jedna z nejstarších dochovaných zmínek o Telavi pochází ze 2. století našeho letopočtu od řeckého geografa Claudia Ptolemaia, který ve své práci zmiňuje jméno Teleda (pozdější Telavi). Důležitým a velkým městem, politickým a administrativním centrem se město stalo v průběhu 8. století. V době od 10. do 12. století bylo Telavi hlavním městem království Kacheti, později Kachet-Hereti.

Po rozpadu sjednoceného Gruzínského království v 15. století začalo město ztrácet na významu. Telavi znovu získalo svou politickou důležitost v 17. století, kdy se znovu stalo hlavním městem království Kacheti. V roce 1762 se dokonce stalo druhým hlavním městem (po Tbilisi) východogruzínského království Karti-Kacheti.

Krajina kolem Telavi je velmi malebná ze všech stran. Na jih a jihozápad od města se táhne pohoří Tsiv-Gombori a na severu a východě hraničí s údolím řeky Alazani. Z většiny území města je viditelný hlavní hřeben Velkého Kavkazu, který se táhne severně od údolí Alazani.

Pokud máte jakékoli dotazy k cestám do města Telavi nebo připomínky k fotogalerii, použijte níže připojený formulář a napište nám.

  • Staré hradby (Dzveli Galavani) - pevnost prvních králů Kacheti
  • Staré hradby (Dzveli Galavani) - pevnost prvních králů Kacheti
  • Staré hradby (Dzveli Galavani) - pevnost prvních králů Kacheti
  • Hotel
  • Hotel
  • Hotel

Pole označená (*) musíte vyplnit.