Kostel Gremi

Fotogalerie snímků získaných v historických místech Gruzie - kostel Gremi.

Gremi je architektonická památka ze 16. století - královská citadela a kostel Archandělů Michaela a Gabriela. Tento komplex je všechno, co zbylo z kdysi vzkvétajícího města Gremi a dnes leží východně od stejnojmenné vesnice asi 175 km východně od Tbilisi, hlavního města Gruzie.

Gremi bývalo v 16. a 17. století hlavním městem Kachetského království. Bylo založeno králem Levanem Kachetským a prosperovalo jako živé obchodní město na Hedvábné stezce a jako královské sídlo až do roku 1615, kdy bylo srovnáno se zemí perskými vojsky šáha Abbáse I.

Město pak už nikdy nedosáhlo bývalé prosperity a kachetští králové v polovině 17. století přenesli své sídlo do města Telavi.

Komplex chrámu Archandělů stojí na návší a je patří do něj vlastní kostel Archanděla Michaela a Gabriela, třípatrový zámek, zvonice a vinný sklep. Komplex je obklopen hradbami zabezpečenými ještě strážnými věžemi. Našly se i zbytky tajného tunelu, který vedl k řece Ints´obi.

Pokud máte jakékoli dotazy k cestám do oblasti kostela Gremi nebo připomínky k fotogalerii, použijte níže připojený formulář a napište nám.

  • Kostel archanděla Michaela a Gabriela - vchod do kostela
  • Kostel archanděla Michaela a Gabriela
  • Kostel archanděla Michaela a Gabriela - chrámová věž
  • Kostel archanděla Michaela a Gabriela - schodiště

Pole označená (*) musíte vyplnit.