Biosférická rezervace ostrovy Cham

Fotogalerie snímků získaných při cestách a expedicích do biosférické rezervace ostrovy Cham (Vietnam).

Biosférická rezervace ostrovy Cham je součástí souostroví Cham skládajícího se z osmi malých ostrovů v Jihočínském moři, které administrativně patří k městu Hoi An ve středním Vietnamu. Suchozemské i pobřežní ekosystémy těchto ostrovů byly uznány 26. května 2009 jako biosférická rezervace UNESCO.

Biosférická rezervace pokrývá asi 5 000 hektarů včetně 165 hektarů korálových útesů a 500 hekterů porostů mořských rostlin. Na území rezervace bylo zjištěno 947 druhů vodních rostlin a živočichů. Každý z ostrůvků má své hory i písčité pláže. Neznečištěné a minimálně osídlené ostrůvky se strmými horskými svahy, mořskými vlnami a bohatou vegetací bývají nazývány "neleštěnými safíry".

Největší z ostrovů je Hon Lao. Jeho rozloha je 1 317 hektarů a na něm se nalézají dvě skalnaté hory. První je 517 m vysoký štít uprostřed ostrova a druhý 326 m vysoký ja na jeho západním konci. Mokřady a bažiny poblíž pobřeží vznikly jako důsledek ustupujícího moře v nedávné minulosti (zhruba před 2000 lety).

Pokud máte jakékoli dotazy k cestám/expedicím do biosférické rezervace ostrovy Cham nebo připomínky k fotogalerii, použijte níže připojený formulář a napište nám.

  • Charakteristické ekosystémy - tropický deštný prales
  • Charakteristické ekosystémy - moře a mořské pobřeží
  • Ježovka fialová (Sphaerechinus granularis), kostry

Pole označená (*) musíte vyplnit.