My Son

Fotogalerie snímků získaných při cestách a expedicích do chrámového komplexu My Son (Vietnam).

My Son je skupina opuštěných a do značné míry zřícených hinduistických chrámů postavených mezi 4. a 14. stoletím za vlády panovníků dynasie Champ. Chrámy jsou převážně zasvěceny bohu Šivovi.

My Son se nachází v provincii Quang Nam v centrálním Vietnamu asi 69 km jihozápadně od Danangu. Chrámy jsou situovány v údolí asi 2 km širokém, které je obklopeno horskými hřbety. V době největšího rozkvětu zde stálo více než 70 chrámů a mnoho stél s historicky důležitými texty psanými jak v sanskrtu tak v jazyce Cham.

My Son je pravděpodobně nejdéle osídlenou archeologickou lokalitou v Indočíně. Bohužel většina památek tohoto místa byla zničena kobercovým bombardováním v průběhu Vietnamské války.

Chrámový komplex v My Son je považován za jednu z nejdůležitějších hinduistických památek v jihovýchodní Asii a nejdůležitější místo tohoto typu ve Vietnamu. Často bývá srovnáván s dalšími chrámovými komplexy v jihovýchodní Asii - např. Borobudur na Jávě, Angkor v Kambodži, Bagan v Myanmaru nebo Ayutthaya v Thajsku. V roce 1999 byl chrámový komplex My Son zapsán na Seznam světového historického bohatství UNESCO.

Pokud máte jakékoli dotazy k cestám/expedicím do oblasti My Son nebo připomínky k fotogalerii, použijte níže připojený formulář a napište nám.

  • Ruiny chrámů
  • Ruiny chrámů
  • Původní sloupy z chrámů

Pole označená (*) musíte vyplnit.