Rapa Nui

Základní ekoturistické informace o národním parku Rapa Nui (Chile) - lokalizace, přístup, charakteristika, fauna a flóra, možné aktivity.

                                          Rapa Nui National ParkLokalizaceRapa Nui National Park

Velikonoční ostrov, jihovýchodní část Tichého oceánu 3 700 km západně od pobřeží Chile a asi 2 200 km východně od ostrova Pitcairn (nejbližsí osídlené území).

                                             Přístup

Letecky - pouze se společností LAN - sedm letů ze Santiaga týdně. Lodě chilského námořnictva připlouvají na ostrov jednou měsíčně.

                                         Charakteristika

71,3 km2; Geograficky izolovaný ostrov tvoří východní geografickou i kulturní hranici Polynésie. Ostrov sopečného původu se třemi vyhaslými vulkány a dvěma velkými a více než 70 menšími krátery. Má trojúhelníkovitý tvar s tím, že je 23 km dlouhý a 11 km široký. Nadmořská výška parku se pohybuje od mořské hladiny do výšky cca 300 metrů. Park je rozdělen do sedmi sekcí. Park je zcela beze stromů jako důsledek lidské činnosti. Na ostrově jsou pouze tři malá kráterová jezera, není zde tekoucí povrchová voda. Charakteristické ekosystémy: subtropická step, kráterové jezero, sopečné biotopy, moře a pobřeží.

Fauna + Flóra

Seznam druhů - viz příloha dole.

(seznam druhů nemusí být kompletní)

Možné aktivity

Nenáročná pěší turistika

Jízda na koni, rybaření, potápění, surfování, mořský kajak, fotografování

Poznámka

Park je celoročně přístupný.

Park je na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Jeho celosvětová proslulost a status kulturního dědictví je dán zejména 887 nápadnými kamenými sochami zvanými "moai", jejichž vznik je připisován dávným obyvatelům ostrova rapa Nui kolem roku 300 našeho letopočtu.

Park není z přírodovědného hlediska tak důležitý jako z hlediska historicko-kulturního.

Jedno z nejizolovanějších obydlených míst světa

Kontaktujte nás

Pokud si chcete s námi smluvit schůzku nebo se jen zeptat se na detaily možné expedice do tohoto národního parku, vyplňte níže uvedený formulář.

 


Pole označená (*) musíte vyplnit.