Severozápadní teritoria

Základní ekoturistické informace o Severozápadních teritoriích Kanady a národních parcích, které v nich lze navštívit společně s Albatros Travel and Expeditions.

Severozápadní teritoria jsou spolkovým teritoriem Kanady. Leží na severozápadě Kanady. Ze Mapa Severozápadních teritoriíseveru je ohraničuje Severní ledový oceán, ze severovýchodu a východu Nunavut, z jihu Saskatchewan a Alberta, z jihozápadu Britská Kolumbie a ze západu Yukon. Jejich rozloha je 1 171 918 km² a mají necelých 43 000 obyvatel (odhad k lednu 2005). Hlavním a největším městem je Yellowknife.

Na území Severozápadních teritorií se nacházejí dvě obrovská jezera - Velké Medvědí a Velké Otročí jezero. K teritoriím patří také několik velkých ostrovů v Severním Ledovém oceánu - Banksův, Borden a Ostrov Prince Patrika stejně jako část ostrova Viktoriina a Melvillova. Nejvyšším bodem Severozápadních teritorií je Mount Nirvana na hranici s Yukonem (2773 m).

Klima na většině území je typicky arktické. Tundra je zmrzlá a pokrytá sněhem od září do června. Léta jsou krátká a chladná. V severní části teritorií slunce od půlky května do konce července vůbec nezapadá, takže zde pravá noc není od konce dubna  do konce srpna. V létě se teploty pohybují od 1 do 20oC s průměrem kolem +10oC. Sníh a mráz se ale mohou objevit kdykoli v průběhu roku.


Zkuste se podívat, co zajímavého nabízejí jednotlivé národní parky a přírodní rezervace Severozápadních teritorií Kanady.

Naleznete zde detailní informace o konkrétních národních parcích, které s námi můžete navštívit

Aulavik

Nahanni

Tuktut Nogait