Egmont

Základní ekoturistické informace o národním parku Egmont (Nový Zéland) - lokalizace, přístup, charakteristika, fauna a flóra, možné aktivity.

LokalizaceEgmont National Park

Bezrpostředně u jihozápadního pobřeží Severního ostrova Nového Zélandu, jižně od města New Plymouth.

Přístup

Snadný. Do parku vedou tři různé silnice, částečně až přímo na úbočí hory. tyto silnice vedou z North Egmont, East Egmont a Dawson Falls.

Charakteristika

335 km2; Hornaté území, kam patří tři sopečné kužely. Nejvyšší vrchol - Mount Taranaki/Egmont (2 518 m) tvoří střed parku. Park samotný se rozprostírá v okruhu 9 km kolem sopky Mt. Egmont - typický sopečný  kužel dominuje okolní ploché krajině. Mount Egmont je aktivní, ale spící stratovulkán. Velmi vysoký úhrn srážek. Na území parku se nachází mnoho vodopádů. Řada projevů vulkanické činnosti - lávové proudy. Močály Ahukawakawa je mimořádně cenné horské rašeliniště v nadmořské výšce 920m, kde se vyskytuje řada endemických druhů rostlin adaptovaných na silně kyselé půdy a zároveň velmi nízké teploty. Zcela chybí pabukové lesy. Charkteristické ekosystémy: lesy mírného pásma, alpinské a sopečné biotopy, deštné lesy mírného pásma, sladkovodní ekosystémy (řeky) a mokřady.

Fauna + Flóra

Seznam druhů - viz příloha dole

Možné aktivity

Egmont National Park

Vynikající podmínky pro pěší turistiku a trekking od krátkých až po několikadenní - mnoho turistických tras. Středně těžký výstup na vrchol hory.

Horolezectví, lyžování

Poznámka

Pozor na náhlé změny počasí

Velmi zajímavá oblast z geologického hlediska

Kontaktujte nás

Pokud si chcete s námi smluvit schůzku a zeptat se na detaily možné expedice do tohoto národního parku, vyplňte níže uvedený formulář.


Pole označená (*) musíte vyplnit.