Sumbawa

Kompletní databáze ekoturistických informací o národních parcích ostrova Sumbawa (Indonesie).

Sumbawa je ostrov nacházející se uprostřed souostroví Malých Sund, kde Lombok leží něho na západ, FloresSumbawa na východ a Sumba v poněkud větší vzdálenosti na jihovýchod. Ostrov je tradičně znám svou produkcí sapanového dřeva používaného k výrobě červeného přírodního barviva, medu a cenného santalového dřeva. Klima ostrova odpovídá ekosystému savan s rozsáhlými pastvinami pro koně a dobytek a vhodnými k lovu jelenů.

Sumbawa má rolohu 15 448 km2 (včetně příbřežních ostrůvků) a populaci asi 1,39 miliónu obyvatel.

Ostrov je ohraniče několika mořskými útvary; na západě je to Alaský průliv, na jihu Indický oceán. Záliv Saleh vytváří nejvýraznější zářez do centrální části severního pobřeží. Toto severní pobřeží omývá Floreské moře. Sapeský průliv se nachází na východě a odděluje Sumbawu od Floresu a Komoda.

Nejvýraznějším topografickým prvkem ostrova je záliv Saleh a poloostrov Tambora s horou Mt. Tambora. Horská území ostrova jsou rozděleny do čtyř oblastí.

Sumbawa leží v tzv. Pacifickém ohnivém kruhu. Je to sopečný ostrov s nejvyšší sopkou Mt. Tambora, která naposledy vybuchla v roce 1815. Byla to nejničivější sopečná erupce v moderní historii (asi 4x větší než erupce sopky Krakatoa v roce 1883 co se objemu vyvrženého magmatu týče).

Podrobné informace o národních parcích ostrova Sumbawa (Indonesie).

K dispozici je zde databáze národních parků zmíněného ostrova. Pokud máte libovolný dotaz můžete je nám okamžitě zaslat prostřednictvím připojeného informačního formuláře.

Mount Tambora


Pole označená (*) musíte vyplnit.