Gunung Halimun

Základní ekoturistické informace o národním parku Gunung Halimun (Jáva, Indonésie) - lokalizace, přístup, charakteristika, fauna a flóra, možné aktivity.

LokalizaceGunung Halimun

Západní Jáva, 50 km od Bogoru

Přístup

Snadný. Hlavní přístupové trasy jsou:

1. Sukabumi - Parungkuda 20 km/20 minut veřejnou dopravou. A dále Parungkuda- Cipeuteuy 30 km/1 hodina také veřejnou dopravou.

2. Bogor-Leuwiliang 20 km/30 minut veřejnou dopravou. Leuwiliang-Nanggung 15 km/20 minut také veřejnou dopravo. Nanggung-Cisangku 15 km/ 1 hodina na motocyklu.

3. Rangkasbitung-Bayah 150 km/2 hodiny veřejnou dopravou. Bayah-Ciparay 36 km/2 hodiny také veřejnou dopravou nebo na motocyklu.

Charakteristika

400 km2; Hornatá krajina zahrnující dva horské masivy - Mt. Salak a Mt. Halimun s mnoha vrcholy. Nadmořská výška se pohybuje od 500 do 1929 m. Velmi vlhké podnebí, řada vodopádů. Charakteristické ekosystémy: tropický deštný prales, horský les mírného pásma, sladkovodní ekosystémy (řeky). Největší zachovalá plocha tropického deštného lesa na Jávě. 

Fauna + Flóra

Seznam druhů - viz příloha

Možné aktivityGunung Halimun

Trekové stezky různé délky a obtížnosti. Výstup na některé vrcholy vyžaduje pečlivou přípravu.

Kemping, stezka ve vrcholech stromů , rafting

Poznámka

Park je velice významným zdojem pitné vody pro městské i zemědělské aglomerace severně od něho.

Park hraje významnou úlohu nejen v ochraně přírody, ale i při podpoře místního rozvoje a poskytuje příležitosti pro výzkum, vzdělávání, ekoturistiku a pěstování některých druhů rostlin.

Na území parku se nalézá jeden menší hinduistický chrám (Cibedung).

Čajové platnáže poblíž vstupu do parku.

Horké prameny

Nejlépší doba k návštěvě VI-VIII

Kontaktujte nás

Pokud si chcete s námi smluvit schůzku a zeptat se na detaily možné expedice do tohoto národního parku, vyplňte níže uvedený formulář.

Pole označená (*) musíte vyplnit.