Jáva

Kompletní databáze ekoturistických informací o národních parcích Jávy (Indonesie).

Rozloha ostrova je zhruba 139 000 km2. Jáva leží mezi Sumatrou na západě a Bali na východě. Jávu Mapa - Jávaobklopuje Javánské moře na severu, Sundský průliv na západě, Indický oceán na jihu a balijský průliv na východě. Je to nejlidnatější ostrov světa a jedno z nejhustěji osídlených míst na světě vůbec - žije zde zhruba 135 miliónů lidí. V západní části ostrova leží i indonéské hlavní město Jakarta.

Jáva vznikla téměř úplně sopečnou činností. Je 13. největším ostrovem světa a 5. největším ostrovem Indonésie. Řetěz vulkanických vrcholů tvoří východo-západní páteř ostrova. Celkem se zde nachází 38 sopek, z nichž nejvyšší je Mount Semeru (3676 m) a nejaktivnější Mount Merapi (2968 m). Nejdelší řeka na Jávě je řeka Solo, která je dlouhá asi 600 km - pramení v centrální oblasti na úbočí sopky Lawu.

Průměrná teplota se pohybuje od 22o do 29oC a relativní vlhkost bývá kolem 75%. Severní pobřeží je Jávavšeobecně teplejší než jižní. Vysočina ve vnitrozemí má klima ještě chladnější. Období dešťů začíná v říjnu a končí v dubnu. Nejdeštivější měsíce jsou leden a únor.

Na Jávě, i přes husté zalidnění, lze navštívit několik velmi zajímavých národních parků.

Podrobné informace o národních parcích Jávy (Indonesie).

K dispozici je zde databáze národních parků zmíněného ostrova. Pokud máte libovolný dotaz můžete je nám okamžitě zaslat prostřednictvím připojeného informačního formuláře.

Alas Purwo

Baluran , Bromo Tengger Semeru

Gunung Ciremai , Gunung Gede Pangrango , Gunung Halimun , Gunung Merapi

Karimunjawa , Kepulauan Seribu

Meru Betiri

Ujung Kulon


Pole označená (*) musíte vyplnit.