Zombitse - Vohibasia

Základní ekoturistické informace o národním parku Zombitse - Vohibasia (Madagaskar) - lokalizace, přístup, charakteristika, fauna a flóra, možné aktivity.

LokalizaceZombitse - Vohibasia

Jihozápadní Madagaskar, 147 km severovýchodně od města Toliara

Přístup

Snadný. Parkem přímo prochází hlavní silnice RN7.

Charakteristika

363 km2; Mírně zvlněné území parku je tvořeno třemi oddělenými sekcemi - lesem Zombitse (16 845 ha) a lokalitami Isoky Vohimena (3 293 ha) a Vohibasia (16 170 ha). Podkladem sekce Zombitse je pískovec, u zbývajících sekcí jurský vápenec. Krajina parku tvoří mozaiku sukulentních porostů, suchého opadavého lesa a savany. Průměrná teplota v parku je 23,4oC s tím, že nejteplejší měsíc je leden (průměr 26,5oC) a nejchladnější červenec (18,2oC). Klima je relativně suché s průměrným ročním úhrnem srážel 724 mm. Období dešťů bývá od listopadu do března, období sucha od dubna do října. Nejteplejší měsíce bývají nejdeštivější. Nadmořská výška parku se pohybuje od 300 do 825 m. Charakteristické ekosystémy: suchý opadavý les, xerofytické křoviny, savana, krasové biotopy, omezené mokřady.

Fauna + Flóra

Seznam druhů - viz příloha dole.

(seznam druhů nemusí být kompletní)

Možné aktivityZombitse - Vohibasia

Všechny okružní stezky vedoucí parkem jsou velmi snadnou procházkou a žádná není delší než 5 km.

Poznámka

Méně navštěvovaný národní park.

Park je možno navšívit kdykoli v průběhu roku. Nejlepší doba pro pozorování ptáků X-IV.

Kontaktujte nás

Pokud si chcete s námi smluvit schůzku a zeptat se na detaily možné expedice do tohoto národního parku, vyplňte níže uvedený formulář.

Pole označená (*) musíte vyplnit.