Zahamena

Základní ekoturistické informace o národním parku Zahamena (Madagaskar) - lokalizace, přístup, charakteristika, fauna a flóra, možné aktivity.

LokalizaceZahamena

Východní Madagaskar, 40 km severovýchodně od města Ambatondrazaka, 70 km severozápadně od Tamatave a asi 25 km východně od jezera Alaotra. 

Přístup

Dost obtížný - pouze vozem 4x4. Z města Ambatondrazaka prašnou cestou až ke kanceláři parku ve vesnici Antanandava a potom ještě dalších 8 km ke vstupu do parku poblíž vesnice Ankosy (dohromady asi 4 hodiny jízdy). Řidič musí být velmi zkušený.

Charakteristika

423 km2; Drsná hornatá oblast ve východní skalnaté části  madagaskarské centrální vysočiny s nadmořskou výškou od 254 do 1500 m. Tento skalnatý val tvoří dělicí linii vysočiny od pobřežních nížin a je plný kaňonů a strmých svahů. Území parku má zřetelně definované hranice na severu, východě a jihu. Park je rozdělen do dvou zón (východní a západní) oddělených koridorem s řadou vesnic a osad. Území parku je tvořeno mnoha údolími a odvodňováno mnoha řekami. Klima parku je vlhké a teplé i v průběhu období sucha. Průměrný roční úhrn srážek je 1800 - 2000 mm a průměrná teplota se pohybuje od 15 do 28oC. Chrakateristické ekosystémy: primární tropický deštný prales, sklerofytní horský les, sladkovodní ekosystémy.

Fauna + Flóra

Seznam druhů - viz příloha dole.

(seznam druhů nemusí být kompletní)

Možné aktivityZahamena

Na území parku existují pouze dva náročné turistické okruhy. Oba vyžadují pochod minimálně celý den, ale spíš delší.

Poznámka

Park je zapsán na Seznamu světového přírodního dědictví UNESCO.

V parku není žádná turistická infrastruktura.

Málo navštěvovaný národní park.

Kontaktujte nás

Pokud si chcete s námi smluvit schůzku a zeptat se na detaily možné expedice do tohoto národního parku, vyplňte níže uvedený formulář.

Pole označená (*) musíte vyplnit.