Tsimanampetsotse

Základní ekoturistické informace o národním parku Tsimanampetsotse (Madagaskar) - lokalizace, přístup, charakteristika, fauna a flóra, možné aktivity.

LokalizaceTsimanampetsotse

Jihozápadní pobřeží Madagaskaru, 90 km jižně od Toliara.

Přístup

Dost obtížný. Park je asi dvě hodiny jízdy od vesnice Anakao po písečné prašné cestě terénním vozem 4x4-

Charakteristika

432 km2; Nejzápadnější část zvlněná vápencové planiny Mahafaly včetně mělkého jezera Tsimanampetsotse - jediného solného jezera na Madagaskaru. Tato oblast má nejvyšší úroveň endemismu rostlin z celého Madagaskaru - 48% rodů a 95% druhů všech zde se vyskytujících rostlin jsou endemické. Klima parku je horké a suché. Průměrný roční úhrn srážek je nižší než 300 mm, což z parku činí nejsušší místo Madagaskaru. Většina dešťůspadne mezi koncem prosince a únorem. Období sucha je velmi dlouhé, průměrně trvá 9-11 měsíců. Minimální teplota v zimě se pohybuje mezi 15 a 20oC, maximální teploty po zbytek roku mohou i přesahovat 40oC. Charakteristické ekosystémy: trnitý les, krasové biotopy, solné jezero.

Special attractions: Mitoho cave which lies at the end of the nature trail from. In a permanent lake within this limestone cave system lives a species of blind fish (Typhleotris madagascariensis) that feed on shrimp. Further - several huge, ancient Fony baobabs (Adansonia rubrostipa). One called "Grandmother" is made up of 3 fused trunks of different ages, with the oldest part of the tree an estimated 1,600 years old.

Fauna + Flóra

Seznam druhů - viz příloha dole.

(seznam druhů nemusí být kompletní)

Možné aktivityTsimanampetsotse

Několik okruhů pro pěší turistiku začínajících na parkovišti poblíž severního okraje jezera na jeho východní straně.

Poznámka

Speciální atrakce parku: jeskyně Mitoho, která se nechází na konci jedné ze stezek. V permanentním jezírku na dně této vápencové jeskyně žije endemický druh slepé ryby (Typhleotris madagascariensis), která se živí drobnými korýši. Dále - skupina několika obrovských prastarých baobabů (Adansonia rubrostipa). Jeden z nich zvaný "pramáti" je tvořen třemi srostlými kmeny různého stáří. Věk nejstaršího z nich se odhaduje na 1600 let.

Oblast velmi bohatá na fosilie.

Biosférická rezervace UNESCO.

Kontaktujte nás

Pokud si chcete s námi smluvit schůzku a zeptat se na detaily možné expedice do tohoto národního parku, vyplňte níže uvedený formulář.

Pole označená (*) musíte vyplnit.