Mananara Nord

Základní ekoturistické informace o národním parku Mananara Nord (Madagaskar) - lokalizace, přístup, charakteristika, fauna a flóra, možné aktivity.

LokalizaceMananara Nord

Východní Madagaskar, 280 km severně od města Toamasina (Tamatave).

Přístup

Dost obtížný. Z města Toamasina do Mananara po silnici RN5. Ta je asfaltovaná z Toamasiny po Soanierana Ivongo. Dále se pokračuje po silnici nižší třídy do Mananara. Silnice jsou sjízdné po celý rok, ale ve špatném stavu. Z Mananara do parku je možno pokračovat pouze lodí (1-1,5 hodiny rychlým člunem nebo 3-4 hodiny normální lodí).

Charakteristika

240 km2; Suchozemský i mořský národní park. Nížinná mírně zvlněná oblast podél mořského pobřeží a přilehlá část moře včetně tří ostrovů. Park je ohraničen tokem řeky Mananara na severu, řekami Sandrakatsy a Fotsialanana na západě, řekou Anove na jihu a Indickým oceánem na východě. Táhne se zde mnoho úzkých soutěsek s peřejemi a vodopády. Mořská část parku zaujímá asi 5% celkové rozlohy parku. Nadmořská výška parku se pohybuje od mořské hladiny po 569 m. Průměrná roční teplota je 25,2oC a vlhkost vzduchu je celoročně velmi vysoká. Prší zde po většinu roku a srážkový úhrn může být až 2 900 mm za rok. Mananarou často procházejí tropické cyklóny. Charakteristické ekosystémy: nížinný deštný prales, sekundární prales, sladkovodní ekosystémy (řeky), mangrovy, moře a mořské pobřeží, korálové útesy.

Fauna + Flóra

Seznam druhů - viz příloha dole.

(seznam druhů nemusí být kompletní)

Možné aktivityMananara Nord

Několik pěších okruhů různé naročnosti

Plavání, šnorchlování, potápění.

Poznámka

Nejstarší mořský národní park Madagaskaru

Park je součástí systému biosférických rezervací UNESCO

Nejlepší doba pro návštěvu IV-IX.

Kontaktujte nás

Pokud si chcete s námi smluvit schůzku a zeptat se na detaily možné expedice do tohoto národního parku, vyplňte níže uvedený formulář.

Pole označená (*) musíte vyplnit.