Ankarafantsika

Základní ekoturistické informace o národním parku Ankarafantsika (Madagaskar) - lokalizace, přístup, charakteristika, fauna a flóra, možné aktivity.

LokalizaceAnkarafantsika National Park

Severozápadní Madagaskar, 115 km jihovýchodně od města Mahajanga.

Přístup

Snadný - po státní silnici č.4 z Mahajangy, silnice prochází přímo parkem.

Charakteristika

1350 km2; Nížinný národní park s nadmořskou výškou 88 - 125 m rozkládající se mezi řekami Betsiboka na západě a Mahajamba na východě. Park je tvořen zejména oblastmi hustého suchého opadavého lesa propojenými oblastmi s řidším porostem. Oblasti erodovaných pískovcových skal masivu Ankarafantsika v jihovýchodní části parku jsou protkány soutěskami a hlubokými kaňony. Průměrná denní teplota dosahuje 25-30oC a v období sucha od května do října může teplota stoupat i výš. Průměrný roční úhrn srážek je 1482 mm. Charakteristické ekosystémy: suchý opadavý les, křovinatý les, galeriový prales kolem jezera Ravelobe, savana, erodované skalní biotopy, mokřady, sladkovodní ekosystémy (řeky a početná jezera).

Fauna + Flóra

Seznam druhů - viz příloha dole.

(seznam druhů nemusí být kompletní)

Možné aktivityAnkarafantsika National Park

Trekking - park je protkán sítí cest a stezek s nejrůznějším stupněm obtížnosti.

Poznámka

33 200 ha parku ve dvou oddělených místech je chráněno Ramsarskou úmluvou o ochraně mokřadů.

Nejlepší doba pro návštěvu je V-XI (z toho X-XI je zde velmi horko). Pro pozorování zvířat je nejlepší začátek období dešťů (XII-II).

Odchovná stanice pro 3 vzácné druhy želv

Kontaktujte nás

Pokud si chcete s námi smluvit schůzku a zeptat se na detaily možné expedice do tohoto národního parku, vyplňte níže uvedený formulář.

Pole označená (*) musíte vyplnit.