Andringitra

Základní ekoturistické informace o národním parku Andringitra (Madagaskar) - lokalizace, přístup, charakteristika, fauna a flóra, možné aktivity.

Lokalizace

Andringitra

Centrální Madagaskar, 47 km jižně od města Ambalavao

Přístup

Snadný - po hlavní silnici č.7 z Ambalavao.

Charakteristika

311 km2; 30 km dlouhý žulový masiv pohoří Andringitra táhnoucí se od severu k jihu se spoustou krásných skalních útvarů, hlubokých údolí a soutěsek, který se tyčí nad okolními planinami. Nadmořská výška národního parku se pohybuje od 700 m až po vrchol druhé nejvyšší hory Madagaskaru Imarivolanitra (dříve známé jako Pic Boby) ve výšce 2658 m.Průměrný roční úhrn srážek je 1500 - 2500 m. V některých letech se na vrcholcích objevuje i sníh. Právě zde byla naměřena vůbec nejnižší teplota na Madagaskaru -8o C. V národním parku pramení čtyři významné řeky - Ampanasana, Iantara, Menarahaka a Zomandao. Dva vysoké vodopády - Riambavy and Riandahy Park je jedním z míst s nejvyšší biodierzitou na celém ostrově s mnoha endemickými druhy. Charakteristické ekosystémy: vlhký prales (východní úbočí), vlhká křovinatá savana (vyšší polohy), suchý les (západní úbočí), alpinské louky, sladkovodní ekosystémy.

Fauna + Flóra

Seznam druhů - viz příloha dole.

(seznam druhů nemusí být kompletní)

Možné aktivityAndringitra

Trekking různé náročnosti - více než 100 km turistických stezek.

Horolezectví.

Poznámka

Park je na Seznamu světového přírodního dědictví UNESCO od roku 2007

Nejlepší doba pro návštěvu III-XII.

Kontaktujte nás

Pokud si chcete s námi smluvit schůzku a zeptat se na detaily možné expedice do tohoto národního parku, vyplňte níže uvedený formulář.

Pole označená (*) musíte vyplnit.