Andohahela

Základní ekoturistické informace o národním parku Andohahela (Madagaskar) - lokalizace, přístup, charakteristika, fauna a flóra, možné aktivity.

LokalizaceAndohahela National Park

Jihovýchodní Madagaskar, 40 km severozápadně od města Tolanaro (Fort Dauphin).

Přístup

Snadný po silnici z města Tolanaro.

Charakteristika

760 km2; Horské pásmo Anosy, které je nejjižnějším výběžkem Madagaskarské vysočiny. Park je rozdělen do tří zón. První z nich (Malo) má nadmořskou výšku od 100 m až po 1956 m na vrcholu hory Pic d´Andohahela. Nadmořská výška druhé zóny (Ihazofotsy-Mangatsiaka) se pohybuje od 100 m až po 1005 m na vrcholu Pic de Vohidagoro. Třetí zóna dosahuje povětšině nadmořské výšky jen kolem 125 m a tvoří přechodovou zónu mezi vlhkým východním pásmem a suchým západním pásmem. Právě zde se nachází jedinečný tzv. přechodový prales Ranopiso. Hory tvoří přirozenou bariéru pro vlhké východní větry, což způsobuje, že na východních úbočích naprší ročně 1500 až 2000 mm srážek. To zde umožňuje existenci jediného deštného pralesa jižně od obratníku Kozoroha. Na západním okraji parku naopak roční úhrn srážek nepřesahuje 600-700 mm a důsledkem toho je zdejší vegetační kryt jen ve formě trnitého pralesa typického pro jižní Madagaskar. Průměrná teplota je 20-26oC. Park je pozoruhodný mimořádnou rozmanitostí svých biotopů. Charakteristické ekosystémy: hustý deštný prales, suchý trnitý les, přechodový prales Ranopiso, mokřady, sladkovodní ekosystémy.

Fauna + Flóra

Seznam druhů - viz příloha dole.

(seznam druhů nemusí být kompletní)

Možné aktivityAndohahela National Park

Treking - několik okruhů každým z typických habitatů parku (jednodenní nebo dvoudenní trek)

Horská kola.

Poznámka

Nepříliš frekventovaný národní park.

Řada možností ubytování nedaleko vstupu do parku.

Nejlepší doba pro návštěvu IV-X.

Kontaktujte nás

Pokud si chcete s námi smluvit schůzku a zeptat se na detaily možné expedice do tohoto národního parku, vyplňte níže uvedený formulář.

Pole označená (*) musíte vyplnit.